ProZAMS připravil projekt, jehož cílem je zmapovat aktuální situaci v podnikovém stravování. Z firemních jídelen je možné zasílat vyfocené jídelní lístky a zapojením do soutěže vyhrát vouchery na nákup v obchodech Tesco.

Sběr dat probíhá ode dneška na webové stránce prozams.cz/mojezavodka/

Kdokoliv na něm může vyplnit krátký dotazník ohledně své spokojenosti a preferencí. Přiřazením fotografii jídelního lístku ze své „závodky“ či kantýny zároveň vstoupí do soutěže, kde bude moci vyhrát jednu z 15 poukázek na nákup v řetězci TESCO za 2.000 Kč.

Kdo připojí fotografii jídla na Instagram (odkaz najde na webu), dostane se ještě do slosování o další poukázky v hodnotě 1.000 Kč. Akce potrvá do pátku 19. června 2020. Poté pořadatel vyhodnotí data, dotazníky a celou stravovací inventuru v kantýnách zveřejní.

Sebraná data a dotazníky posoudí odborníci z pořádajícího Sdružení pro zaměstnanecké stravování (ProZAMS) s patronkou projektu, známou lékařkou propagující a popularizující zdravý životní styl MUDr. Kateřinou Cajthamlovou. Výstupy a doporučení organizátoři zveřejní.